viCards ma wszechstronne zastosowanie. Sprawdzi się chociażby w takich sytuacjach jak zgubienie kluczyków do auta. Jeśli karta zostanie do nich przypięta, pozwoli na szybkie zidentyfikowanie właściciela przez znalazcę. Zawarte będą na niej bowiem wszystkie informacje oraz dane kontaktowe właściciela – ich odczytanie możliwe jest dzięki zeskanowaniu kodu QR przez telefon komórkowy bądź też inne urządzenie elektroniczne.

Karta dla kierowcy viCards to również doskonała alternatywa dla książki serwisowej pojazdu. Można na niej zamieścić wszelkie informacje o naprawach i innych istotnych sprawach dotyczących pojazdu. Właściciel może ponadto samodzielnie dokonywać wpisów na karcie, podając na przykład stan licznika czy też załączając zdjęcia z naprawy. 

Nasza karta może jednak sprawdzić się także w o wiele poważniejszych sytuacjach. Umieszczenie na nich takich informacji jak dane kontaktowe i adresowe właściciela czy najbliższych osób wyznaczonych do kontaktu w sytuacji awaryjnej, a także grupy krwi, informacji o chorobach przewlekłych, zażywanych lekach oraz alergiach może niejednokrotnie uratować życie kierowcy. W wyniku wypadku kierowcy często tracą przytomność albo doznają tak dużego szoku, że nie jest możliwe uzyskanie od nich jakichkolwiek informacji. W takiej sytuacji wystarczy zeskanować kod QR, by podjąć decyzję na przykład o podaniu konkretnych leków czy przeprowadzeniu transfuzji krwi. To także znaczne ułatwienie kontaktu z bliskimi poszkodowanego w wypadku.

Taką kartę najlepiej umieścić w widocznym miejscu w aucie. Zaleca się jej przypięcie do kluczy, lusterka bądź też umieszczenie w portfelu.