Wraz z wiekiem ludzka pamięć zaczyna szwankować. Może to dotknąć nawet z pozoru zdrowe osoby. Starsza osoba wychodzi do sklepu bądź na spacer i już nie wraca. Dlaczego? Bo zapomniała drogi do domu, adresu, a nawet własnego imienia i nazwiska. Do takich sytuacji dochodzi niestety bardzo często. By im zapobiec, wystarczy wyrobić dla swoich dziadków czy rodziców kartę viCards. Dzięki zamieszczeniu na niej niezbędnych informacji, osoby starsze będą bezpieczne nawet w przypadku utraty pamięci. Każdy, kto spotka błąkającą się bez celu osobę starszą i będzie chciał jej pomóc w powrocie do domu bądź kontakcie z najbliższymi, będzie mógł bez problemu odczytać dane osoby kontaktowej z karty. W tym celu wystarczy zeskanować zawarty na niej kod QR, a wyświetlą nam się wszystkie potrzebne informacje. 

Karta dla osoby starszej to również nieoceniona pomoc w przypadku zasłabnięcia, zawału czy też innego zagrożenia zdrowia bądź życia. Ma to szczególne znaczenie jeśli osoba starsza jest nieprzytomna bądź też jej stan nie pozwala na uzyskanie od niej podstawowych informacji o tożsamości oraz zażywanych lekach. 

Jeśli umieścimy na niej wszystkie informacje o stanie zdrowia właściciela, możemy znacznie ułatwić podjęcie szybkich i skutecznych działań przez personel medyczny. Dlatego warto dopilnować, by na viCards znalazły się informacje o chorobach, operacjach, trwającym leczeniu, przyjmowanych lekach, a także wszelkich alergiach oraz grupie krwi. Ważne jest także, by znalazły się tam dokładne dane kontaktowe najbliższej osoby, co umożliwi szybkie poinformowanie odpowiednich osób o stanie oraz miejscu przebywania osoby starszej.